MALL GROUP nabídl pomoc SALETu

MALL GROUP nabídl pomoc SALETu

17.04.2019
Domácí sendviče, mazance, i sladké! Každý si přijde na své. A to na velikonočním jarmarku, který uspořádal MALL GROUP před budovou GEN v pražských Holešovicích. Výtěžek za dobroty věnované pracovníky internetové společnosti MALL GROUP a ručně vyráběné předměty lidí ze SALETu je věnován na pomoc klientovi SALETu panu Jiřímu.

Příběh pana Jiřího.

Jirka prožil v úzkém rodinném kruhu v Brně pěkné dětství. Po vyučení v oboru mechanik, opravář založil vlastní rodinu. Zájem o umění jeho partnerky pomohl Jirkovi objevit nadání v malbě. Jeho kresby byly zaměřeny především na portréty vlastní ženy…

Rodinné soužití narušila nemoc. Příčiny divného chování byly z počátku nepochopitelné nejen Jirkovi, ale hlavně manželce a dětem. O diagnóze psychotického onemocnění se dozvěděl až po hospitalizaci v psychiatrické léčebně. Stigma vážného psychického onemocnění způsobilo ztrátu zaměstnání a rozpad manželství. Jirka na dlouhou dobu ztratil sebedůvěru a chuť do života, který trávil většinou v léčebně nebo na různých ubytovnách.

Na vlastní nohy se opět postavil díky kamarádovi, který mu zajistil ubytování na Jesenicku a také zprostředkoval možnost zaměstnání v tréninkovém pracovišti SALETu. Jirka se rád začlenil do kolektivu výtvarného ateliéru, kde se pod odborným dohledem zdokonaluje v tvorbě art brut. Malba ho těší a dodává mu chuť do života.

Tříletý pracovní poměr s podporou sociálního poradenství bude u Jiřího ukončen v dubnu letošního roku. Díky pevné vůli našeho klienta a jeho zájmu o spolupráci s pracovním asistentem a sociální pracovnicí SALETu se podařila dobrá věc. Jiří vyřešil spoustu problémů z předešlého života. K upevnění jeho sebevědomí přispělo obnovení jeho schopností a dovedností včetně částečného oddlužení, které vzniklo neplacením zdravotního pojištění v době jeho nezaměstnanosti.

Rádi bychom integrační program ukončili s vědomím, že od nás Jirka neodchází s břemenem dluhu, na kterém postupně narůstá penále. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že výtěžek z prodeje našich výrobků v rámci velikonočního trhu MALL GROUP pořádaného v Praze Holešovicích věnujeme na jeho oddlužení.

VELKÝ DÍK za nabídku pomoci internetové společnosti MALL GROUP zasílá Jirka a my všichni ostatní ze SALETu.

Další fotografie
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu